Skip to main content

Przestrzeń odkrywcy w przedszkolu

Current Status
Not Enrolled
Price
198 zł
Get Started

Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego ich świata. Skakanie przez kałuże, zbieranie kasztanów, tworzenie domowych hodowli ślimaków, wywoływanie echa z lasu i łapanie drobinek kurzu… Co możemy zrobić, aby pielęgnować te wspaniałe kompetencje odkrywcy? Jak uwalniać i wspierać naturalną ciekawość dziecka? Jak wspierać je w samodzielnym poznawaniu świata? Stwórzmy ku temu przestrzeń! Szkolenie to powstało po to, aby zachęcić Was do wykonywania prostych eksperymentów, wspólnych badań i przyrodniczych obserwacji oraz po to, aby pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować i przeprowadzić takie warsztaty – małym nakładem czasu i środków.

Zajęcia przyrodniczo-badawcze sprzyjają wielokierunkowej aktywności dziecka – zarówno technicznej, poprzez tworzenie prostych konstrukcji tłumaczących poszczególne zjawiska, a także emocjonalnej, ponieważ zaskoczenie, zniecierpliwienie i moc entuzjazmu są ich nieodłączną częścią.

Co więcej, zajęcia takie pomagają budować poczucie sprawczości u dzieci i uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywołania efektu WOW, czyli momentu zaskoczenia, dzięki któremu najwięcej zapamiętujemy. Uczestnicząc w szkoleniu zdobędziesz wiedzę o tym, jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku podczas zajęć badawczych, jak w 10 minut stworzyć dziecięce laboratorium i jakie laboratoryjne skarby potrafią kryć się w naszych szafkach. Nauczysz się wykonywać proste i atrakcyjne eksperymenty i dowiesz się, jak zaplanować atrakcyjne zajęcia przyrodnicze z efektem WOW.

Szkolenie nie tylko ułatwi Ci wprowadzenie dzieci w świat nauki, ale też rozwijanie ich kompetencji dedukcyjnych, poczucia sprawczości, wzmacniania poczucia własnej wartości. Gotowa, gotowy na nowe doświadczenia?

Justyna Sobolewska (d. Karpińska)

Jestem biotechnolożką i edukatorką, która połączyła przyrodnicze zamiłowania z pasją do pracy z dziećmi. Jestem również autorką projektu Nauka Jest Fajna!, scenariuszy warsztatów edukacyjnych z zakresu alternatywnej edukacji przyrodniczej oraz założycielką kanału YouTube: Nauka Jest Fajna! z pomysłami na domowe eksperymenty dla dzieci.

Podczas swoich warsztatów i szkoleń przekonuję, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku i że, odpowiednio podana, dostarcza mnóstwa radości i na długo zapada w pamięci. W  moich warsztatach udział wzięło już ponad 10 000 dzieci w wieku 3-13 lat.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 4
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
TERESA FIERKOWICZ
Przesłana 3 lata temu
Fantastyczne zajęcia

Zajęcia wartościowe, przydatne w pracy nauczyciela i chetnie zapisze sie na kolejne. Prowadząca tłumaczy wszystko w sposób czytelny i dzieli sie własnymi doświadczeniami. Pozdrawiam i bardzo dziękuję

Monika Woryna
Przesłana 3 lata temu
Polecam!

Bardzo ciekawe pomysły do wykorzystania do pracy z dziećmi 🙂

Marta Stącel
Przesłana 3 lata temu
Eksperymenty

Szkolenie przeprowadzone bardzo ciekawie i na temat. Proponowane doświadczenia ciekawie przeprowadzone i wytłumaczone.

Dorota Król
Przesłana 3 lata temu
Oceniam na 5

Wiadomości i wskazówki praktyczne przekazane podczas tego szkolenia bardzo przydadzą mi się w realizacji moich planów m.in. wprowadzenia innowacji pedagogicznej w przedszkolu pt.,, Mali odkrywcy w przedszkolu".

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!